Hipoteczny-kredyt.net.pl

Wszystko o kredytach hipotecznych

Zdolność kredytowa - kredyt hipoteczny

 

Banki dotychczas stosowały dosyć restrykcyjną politykę przyznawania kredytów hipotecznych dlatego też wiele osób które nie posiadały umowę o pracę były odrzucane w przedbiegach. Okazuje się jednak, że banki są skłonne przyznać kredyt hipoteczny na innych umowach niż o pracę ale pod pewnymi warunkami.

 

Kredyt hipoteczny na umowę cywilnoprawną

Okazuje się, że pracując na umowę o dzieło czy też zlecenie można starać się o kredyt hipoteczny. Jednakże bank bierze inne kryteria zdolności kredytowej i ryzyka niż w przypadku umów pracę. Wiadomo, że trzeba wykazać ciągłość tych umów, mogą być niewielkie przerwy ale trzeba udowodnić instytucji finansowej, że posiada się możliwość na bieżąco regulować swoje zobowiązania.

 

Co jeśli jest się samo zatrudnionym?

Trochę większe wymagania ma bank wobec osób posiadających własną działalność. Tutaj działać na rynku co najmniej dwa lata aby bank zgodził się przyznać kredyt hipoteczny. Ponieważ według opinii instytucji finansowych działalność objęta jest większym ryzykiem niż umowa cywilnoprawna.

 

Kiedy bank nie chcę przyznać kredytu

Okazuje się, że umowa o pracę to jedno a historia kredytowa to zupełnie inna kwestia. Jeśli zamierza się wziąć długoterminowy kredyt hipoteczny warto dowiedzieć się w Biurze Informacji Kredytowej jak wygląda historia naszych zobowiązań tak aby przed rozpoczęciem procedury wiedzieć na czym się stoi. Należy wiedzieć, że każde niezapłacone zobowiązanie czy też opóźnienie w płatności może automatycznie zdyskwalifikować w przyznaniu kredytu.

 

 Jeśli Twoja historia kredytowa nie jest zbyt dobra, skontaktuj się z naszym doradcą i zapytaj o interesujący Cię kredyt: http://www.multika.rzeszow.pl/Warto-wiedziec/article/6